Nasi absolwenci: Przemysław Loho

- manager Il Giardino Armonico

 

 • Jak wspominasz studia na muzykologii we Wrocławiu?
  Był to czas poznawania ciekawych ludzi, studentów oraz wykładowców i uświadomienia sobie istnienia mnogości poglądów na temat teorii i filozofii muzyki, jej wykonawstwa, złożoności form, czy innych zagadnień związanych bezpośrednio bądź pośrednio z muzyką (również w ramach zajęć fakultatywnych prowadzonych przez inne Instytuty), zmuszających do podejmowania dyskusji i zachęcających do poszerzania wiedzy. Oczywiście były też przedmioty, zagadnienia i wyzwania, przez które trzeba było po prostu przebrnąć, ale tak jest na każdych studiach, a przede wszystkim – tak jest w pracy.

   

 • Na czym dokładnie polega Twoja praca? W jaki sposób do niej trafiłeś?
  Jestem managerem włoskiego zespołu muzyki dawnej Il Giardino Armonico, którego szefem jest jeden z jego założycieli, Giovanni Antonini, od 2013 roku dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Dla Wratislavia Cantans pracowałem wcześniej jako producent koncertów, później jako asystent Paula McCreesha i następnie jako asystent Giovanniego Antoniniego. Gdy w 2014 roku podjąłem decyzję o odejściu z festiwalu, Antonini zaproponował mi pracę dla swojego zespołu.

   

 • Czy studia muzykologiczne miały wpływ na Twoją karierę?
  Oczywiście tak, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że studia to tylko narzędzie, które możemy wykorzystać w budowaniu kariery zawodowej, a nie gwarant sukcesu na tym polu.

   

 • Jakie umiejętności nabyte podczas studiów przydają Ci się w codziennej pracy?
  W moim przypadku zdecydowanie była to wiedza historyczna i umiejętność znajdowania informacji oraz oceny ich wiarygodności na podstawie źródeł i innych zasobów. Często kierownicy muzyczni zespołów dają managerom gotowe do sprzedaży programy. Równie często uczestniczymy jednak w procesie ich powstawania i wtedy wymaga się od nas przeprowadzenia wstępnego rozeznania – badań. Niemniej jednak, jeśli chodzi już o wiedzę ekspercką z reguły współpracujemy z muzykologami, specjalizującymi się w danym temacie.