Grupa badawcza "VR4Health"

Nasza grupa badawcza (dr Marcin Czub i dr Joanna Piskorz) zajmuje się prowadzeniem badań oraz propagowaniem wiedzy na temat możliwości zastosowania rzeczywistości wirtualnej w różnych obszarach psychologii.

img_2434

IMG_8307

Naszym głównym tematem badawczym jest wykorzystanie właściwości VR w terapii bólu - krótkotrwałego oraz chronicznego.

Zajmujemy się również badaniami związanymi z percepcją własnego ciała oraz wspieraniem funkcjonowania poznawczego osób starszych. Przeprowadziliśmy szereg eksperymentów, zarówno laboratoryjnych, jak i klinicznych badając dzieci, dorosłych oraz seniorów.

Joanna Piskorz

Marcin Czub

 

W czwartek 24 maja w Instytucie Psychologii miały miejsce niecodzienne warsztaty, podczas których można było poznać zastosowania rzeczywistości wirtualnej (VR) w praktyce psychologicznej, a także doświadczyć działania aplikacji z nią związanych. Dzień Wirtualnej Rzeczywistości stał się okazją do przyjrzenia się, jak popularna dziś technologia może wspierać takie obszary jak edukacja, praca z osobami starszymi i terapia bólu.

 

Warsztaty poprowadzili dr Joanna Piskorz i dr Marcin Czub, pracownicy naszego Instytutu, oboje zaangażowani od kilku lat w pracę przy projekcie VR4Health. W spotkaniu wzięli udział licealiści, studenci naszego Instytutu oraz osoby pasjonujące się problematyką i technologią VR. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a dyskusjom nie było końca.

 

Cieszymy się ogromnie i czekamy na kolejne odsłony wydarzenia

 

Zdjęcia: Zofia Garncarek

IMG_3278

IMG_3280

IMG_3281

IMG_3282

IMG_3283