Wizyta prof. Hee Sook Oh | Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Prof. Hee Sook Oh we Wrocławiu

Profesor Hee Sook Oh (Seoul National University, Korea Płd.) będzie gościem Katedry Muzykologii UWr w dniach 15 i 16 października 2012 r. W programie pobytu koreańskiej badaczki wykład otwarty (Contemporary korean composition: ‘intercultural’ problems of bi-cultural instrumentation, 15 X., godz. 12.00, s. 107, ul. Szewska 36) oraz seminarium dla studentów muzykologii (Musical quotation as cultural association: aesthetic significance of musical quotation appearing in the 20th- and 21st-century music of South Korea, 16 X, godz. 12.00). Serdecznie zapraszamy!

Profesor Hee Sook Oh (ur. 1963) studiowała najpierw grę na fortepianie w Uniwersytecie Ewha Womans, by po studiach odbyć doktoranckie studia muzykologiczne na Uniwersytecie we Fryburgu Bryzgowijskim pod kierunkiem prof. Hermanna Danusera. Doktoryzowała się tamże w 1992 roku. Od 2004 roku jest profesorem muzykologii na Narodowym Uniwersytecie w Seulu i autorką publikacji poświęconych historii muzyki powszechnej w XX i XXI wieku, estetyce muzycznej i koreańskiej muzyce współczesnej. Do jej najważniejszych prac należą książki: Music and Genius (2012), Philosophy in Music (2009), Music in Philosophy (2009), A. Schoenberg’s Pierrot Lunaire (2008), 20th Century Music 1: History & Aesthetics (2004), 20th Century Music 2: Poetic (2004). Obecnie prof. Hee Sook Oh jest dyrektorem Western Music Research Institute na Narodowym Uniwersytecie w Seulu oraz Prezydentem Koreańskiego Towarzystwa Muzykologicznego.

Wizyta prof. Hee Sook Oh
 | Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego