Wydarzenia w 2010 r. | Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego 

Muzykologia

Organizacja

Studenci

Rekrutacja

VariaThrough Indian Classical Music

Koło Naukowe Etnomuzykologów przy Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykład i koncert dr Subhendu Gosha z Indii, dnia 3. listopada 2010 r. o godz. 18:00 w sali 208 (Szewska 36, II piętro).

czytaj więcej...

Między romantyzmem a ...

Między romantyzmem a modernizmem. Twórczość kompozytora Jana Ignacego Paderewskiego. Bogusław Raba, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2010.

czytaj więcej...

Stypendysta Fulbrighta

Prof. Allen Scott z Oklahoma University będzie wykładał w Katedrze Muzykologii w roku akademickim 2010/2011 w ramach otrzymanego z Fundacji Fulbrigtha Teaching Grant. Wśród przedmiotów prowadzonych przez Profesora (w języku angielskim) będą: wykład z Historii muzyki starożytności, renesansu i średniowiecza (dwa semestry), ćwiczenia z Historii notacji muzycznej (w semestrze zimowym) oraz dwa wykłady monograficzne: Muzyka amerykańska (w semestrze zimowym) i Muzyka Śląska (w semestrze letnim).

czytaj więcej...

Wykład prof. Goldberg

Wykład prof. Haliny Goldberg Zapraszamy na wykład prof. Haliny Goldberg (Indiana Universi­ty - Bloomington), odbywający się w ramach Wrocławskiego Forum Muzykologicznego: The Jewish Self/the Jewish Other: Performing Identi­ty in the “Majufes”., środa, 2. czerwca 2010 r., godz. 17:30, sa­la 208 (II piętro), Katedra Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36.

czytaj więcej...

Emam & Friends

Emam & Friends Koło Naukowe Etnomuzykologów przy Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz (oddział Muzeum Narodowego) zapraszają na warsztaty i koncert Emama, Michała Czachowskiego i Yashody - w środę, 19 maja 2010 roku w Muzeum Etnograficznym, ul. Traugutta 111/113.

czytaj więcej...

Samba w Brazylii

Samba w Brazylii W dniach 04.02-08.03 członkowie KN Etnomuzykologów brali udział w warsztatach perkusyjnych muzyki afro-brazylijskiej w Salvadorze da Bahia. Instrumenty, na których ćwiczyli, to np. timbal, surdo, bacurinho. W międzynarodowej grupie znaleźli się m.in. studenci z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Brazylii. Pobyt w Brazylii, pozwolił studentom pogłębić swoją wiedzę na temat muzyki afro-brazylijskiej i udoskonalić warsztat w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych.

czytaj więcej...

Płyta gramofonowa - kręci się, w Instytucie Muzykologii...
Zobacz wydarzenia z roku: