Gamelan we Wrocławiu | Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego 

Muzykologia

Organizacja

Studenci

Rekrutacja

Varia

Gamelan we Wrocławiu


Koło Naukowe Etnomuzykologów przy Zakładzie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu (oddział Muzeum Narodowego) zapraszają na wykład, warsztaty oraz koncert jedynego w Polsce zespołu grającego muzykę indonezyjską z Jawy Środkowej - Warsaw Gamelan Group - w środę, 25 marca 2009 roku w Muzeum Etnograficznym, ul. Traugutta 111/113.


Program:

Gamelan to tradycyjne orkiestra indonezyjska towarzysząca tańcowi oraz występom teatru wayang. Złożona jest głównie z instrumentów perkusyjnych (gongi, instrumenty sztabkowe wykonane z brązu) uzupełnionych chordofonami smyczkowa lutnia, cytra lub rzadziej skrzypce) i aerofonami (bambusowy flet).

Ze strony Warsaw Gamelan Group:
... muzyka gamelanu (tradycyjnej orkiestry jawajskiej) towarzyszy Indonezyjczykom w każdej niemal dziedzinie życia. Instrumenty, na których gra WGG zostały sprowadzone przez Ambasadę Republiki Indonezji, a część muzyków z grupy doskonaliła swój warsztat także studiując na wydziałach tradycyjnej muzyki gamelanowej na Jawie. Warsaw Gamelan Group ma w swym repertuarze zarówno uroczyste utwory wykonywane od wielu lat na dworach, w teatrach i podczas róznego rodzaju uroczystości, jak i współczesne kompozycje pisane na ten skład instrumentów.

Więcej o muzyce gamelanu, oraz o zespole na stronie Warsaw Gamelan Group.

Aktualizacja: 27.01.2016

Gamelan we Wrocławiu
 | Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego
Zobacz wydarzenia z roku: